niedziela, 29 czerwca 2014

137. Iza Skabek ALFABET OWOCOWO - WARZYWNY (Milenkowe czytanie)

Dzisiejsza recenzja będzie niezwykła. Niezwykła pod tym względem, że nieczęsto mam okazję recenzować książeczki dla dzieci, choć moja córeczka ma ich już "trochę". Najwyższa pora im się przyjrzeć. Okiem mamy, okiem czytelniczki i oczywiście okiem Milenkowym :)

Nasze recenzje - bo skoro to książeczki Milenki, to i ona powinna brać w nich udział czynny - będą zawierać nie tylko moje spostrzeżenia, ale także zdjęcia, które najlepiej zobrazują emocje mojego dziecka towarzyszące lekturze!

Na pierwszy ogień bierzemy ALFABET OWOCOWO-WARZYWNY Izy Skabek. 
Książeczka od pani Izy dotarła do nas w ubiegłym tygodniu we wspaniałej kopercie z kolorową bajkową postacią. Koperta spotkała się z tak gorącym przyjęciem, że została zamęczona na strzępki. :D

izaskabek.pl


Alfabet owocowo -warzywny to zbiór krótkich wesołych wierszyków dotyczących warzyw i owoców. Każdej literce przypisany jeden zdrowy przysmak. Czy pani Izie udało się znaleźć owoce i warzywa na każdą literkę naszego abecadła? Zdradzimy tylko tyle, że użyła wszystkich liter, a pod jedną z nich ukryła niebagatelne zadanie dla czytelników: i tych małych i tych dużych. 

Książeczka wzbudziła w Mili wielki entuzjazm. Uwielbia wierszyki i kolorowe ilustracje. 
Poza tym na kartach Alfabetu spotkała swoich znajomych: jagody, gruszkę, pomidora i wielu innych. 
Wierszyki są rymowane i sympatyczne. Każdy z nich opowiada króciutką historyjkę, opisuje warzywo bądź owoc, czasem wychwalając jego zalety, czasem sobie z niego troszeczkę żartując. Rymowanki są króciutkie, takie na cztery linijki. Łatwo wpadają w ucho, są więc idealne dla małych dzieci, które próbują swoich sil w recytacji :)


Na jednej ze stron spotykamy zarumienioną ze wstydu figę. A po sąsiedzku ulubienicę Milenki: gruszkę :)

Pewnie, że coś wiem o fidze 
Pestki ma i słodki miąższ.
Więcej wiem, lecz ja się wstydzę
tak o fidze mówić wciąż. Ilustracje do Alfabetu wykonała pani Dorota Prończuk. Są zabawne i kolorowe. Narysowane przez panią Dorotę owoce i warzywa ukazują dzieciom swoje sympatyczne pyszczki. Choć nie wszystkie się uśmiechają. No, ale powiedzcie sami, jak tu się uśmiechać, gdy jest się kwaśną cytryną? 


Alfabet Owocowo -Warzywny to świetna propozycja dla dzieci w różnym wieku. Przedszkolaki z chęcią nauczą się wesołych wierszyków. Duża i wyraźna czcionka zachęca do samodzielnych prób czytania. 

Maluchy zachwycą się kolorowymi ilustracjami i poznają nowe warzywa i owoce. Być może książeczka pomoże mamie jakiegoś niejadka przekonać go, że witaminki bywają sympatyczne? Takie w sam raz do brzuszka?


Książeczka wpisała się u nas w idealny czas. Milenka zabrała ją na spotkanie Grupy Zabawowej w bibliotece, które odbywało się pod hasłem "Owocowa Kraina". Który owoc podbił serce mojej córeczki? 
Agjest proszę państwa, agjest stał się naszym przyjacielem, choć... MIla jeszcze nie wie, jak smakuje. 

Już wkrótce ukażą się kolejne książeczki Pani Izy z serii Alfabetki. 

Alfabet domowych przedmiotów 
Alfabet kulinarny                         
 Alfabet muzyczny                         

W księgarniach dostępny jest ZOOalfabet :)  
Inne książeczki Pani Izy możecie obejrzeć i zakupić na stronie:  http://izaskabek.pl

                 
                    

10 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, chyba muszę zaopatrzyć się w nią do naszego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martuś, koniecznie. Ja będę się rozglądać za innymi :) Mila recytuje te owoce jak ta lala :))

   Usuń
 2. Super, jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. A dziękujemy :) Takie będziemy robić dziecięce :))

   Usuń
 4. Bardzo miła książeczka dla ucha mamy i małego smyka. W sam raz coś dla mojej córeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Ja muszę do swoich osiągnięć dodać przeczytaną w całości(kilka wieczorów) pierwszą część "Poczytaj mi mamo"może jest szansa na więcej:)

  OdpowiedzUsuń