niedziela, 29 maja 2016

302. Milenkowe Czytanie Igor Buszkowski 100 całkiem magicznych zabaw plastycznych


Czy z patyczków po lodach można zrobić kolorowy autobus? A z wacików kosmetycznych jesienne drzewa? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko mieć trochę wyobraźni. Albo książkę Igora Buszkowskiego!


Zacznę od tego, że ta książka jest genialna. Jest najlepszym ratunkiem, kiedy za oknem słota, klocki „się znudziły”, lalka leży w kącie, a każda książka w biblioteczce to „nie ta”. W takiej chwili każda mama chciałaby wydobyć czarodziejską różdżkę, poruszyć nią i sprawić, że jej z twarzy jej dziecka zniknie wyraz znużenia. Bez potrzeby uruchamiania telewizora lub innych urządzeń wysokotechnologicznych :) Taką różdżką okazuje się książka 100 całkiem magicznych zabaw plastycznych od Wydawnictwa Skrzat. Pozycja autorstwa Igora Buszkowskiego przedstawia nam sto przykładowych prac plastycznych, jakie możemy wykonać z dzieckiem.


Fajne jest to, że pokazane prace nie wymagają dużych nakładów finansowych. Więcej: większość z nich możemy zrobić, wykorzystując to, co w każdym domu bez problemu się znajdzie albo co łatwo można zdobyć za darmo. To również dla dziecka fantastyczna lekcja ekologii i recyklingu, ponieważ niektórym przedmiotom dajemy drugie życie. Piesek wykonany z plastikowej butelki czy ludziki pływające w łódeczkach z nakrętek to tylko niektóre z licznych, ciekawych prac. Potem można je wykorzystać: naszyjnik z patyczków po lodach może stać się wspaniałym amuletem dla księżniczki, a łódeczki mogą dopłynąć do intrygującej wyspy z … główki po zjedzonym słoneczniku! To idealny sposób, aby stymulować wyobraźnię dziecka i przekonać się, co wyniknie z takiej zabawy!
Ta pozycja jest idealna dla rodziców, ponieważ taka wspólna praca plastyczna z pewnością spodoba się dzieciom, a do tego pomoże budować więzi i współpracować. Niektóre elementy wymagają od dziecka dużej precyzji, zatem znajdą się tutaj prace dla dzieci w różnym wieku. O zbawiennym wpływie takich zabaw na motorykę małą dziecka wspominać nawet nie będę, bo to oczywista sprawa. Ta pozycja jest świetna dla nauczycieli i wychowawców w przedszkolu, gdyż stanowi wielką skarbnicę inspiracji do prac plastycznych, zabaw, prezentów na dni mam, tatusiów, babć i dziadków :)


Wszystko jest starannie posegregowane tematycznie ( w zależności, jakie materiały mamy wykorzystać) i opisane, dzięki czemu nikt nie ma problemu z wykonaniem prac. Książka ma solidną twardą oprawę, jest niezwykle barwna i optymistyczna, z pewnością spodoba się dzieciakom i nie tylko :)

Polecamy :)


6 komentarzy:

 1. Mój synek uwielbia takie zabawy. Książka idealna dla niego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka świetna książka. Muszę ją zakupić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chociaż jestem już chyba na to za stara, z przyjemnością zapoznałabym się z tą książką i wykonała kilka dzieł :D

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz, nie jesteś :)
   Ja bawiłam się znakomicie :)

   Usuń