poniedziałek, 3 listopada 2014

174. Film Człowiek z Cold Rock reż. Pascal Laugier

Cold Rock. Małe, senne miasteczko, jakich w Stanach Zjednoczonych setki, a może i tysiące. Jest jednak coś, co wyróżnia Cold Rock na tle innych miejscowości. Drewniana tablica w centrum miasteczka, gdzie niemrawo powiewają na wietrze wydrukowane zdjęcia zaginionych dzieci... 
W miasteczku dzieci giną często, tak często, że wokół ich zaginięć urosła legenda człowieka zwanego Drągalem, ciemnej postaci w długim płaszczu. 

Młoda pielęgniarka Jessica po śmierci męża wychowuje w Cold Rock kilkuletniego synka. Pewnego dnia chłopiec znika. Kobieta rusza w ślad za porywaczem, by odzyskać dziecko. Okazuje, że się to dopiero początek koszmaru...


Człowiek z Cold Rock jest jednym z tych filmów, który miażdży widza nieoczekiwanym zwrotem akcji. Pozornie może się wydawać: mroczny kryminał, którego fabuła obraca się wokół porwań małych dzieci, niebezpiecznego przestępcy i matki, która nie bacząc na grozę sytuacji rzuca się swojemu synkowi na pomoc. Jednak szybko można spostrzec, że w tym filmie nic nie jest takie, na jakie wygląda. Widz nie ma pojęcia, czego może się spodziewać. Napięcie utrzymuje się do ostatniej klatki filmu. 

Dużym atutem filmu jest jego klimat. Doskonale oddano obraz małego miasteczka na północy, przed którym nie ma już żadnych perspektyw. Rozpadające się domy, nieczynna kopalnia, kawiarnia w centrum, w której miejscowi zbierają się na poranne plotki. I ta smutna tablica w centrum, na której powiewają podniszczone przez czas zdjęcia porwanych dzieci. 

W filmie nie spotkacie słynnych aktorów. Główną rolę gra Jessica Biel znana między innymi z serialu Siódme niebo. Obraz nie otrzymał wysokich not, ani żadnych znanych nagród. Ale jeśli macie ochotę poczuć na karku dreszczyk niepokoju, to się sprawdzi :)


3 komentarze:

  1. Rzadko oglądam takie kryminalne filmy, ale da tego chyba zrobię wyjątek. Jestem ciekawa, czy uda się uratować chłopca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio mało filmów oglądam, więc raczej nie obejrzę tego ;)

    http://pasion-libros.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń