czwartek, 18 września 2014

Zapowiedzi wydawnictwa Czwarta Strona


Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam Wam dzisiaj zapowiedzi  powieści, które niebawem ukażą się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona: nowego wydawnictwa na polskim rynku, proponującego książki na leniwe popołudnia, długie wieczory i słoneczne poranki...


Zapraszamy do dworku Longbourn na spotkanie z Elizabeth, Jane, panem Darcym. Postaci znane z kart Dumy i uprzedzenia są jednak tylko tłem dla nowej historii. Głównymi bohaterami są tutaj władcza, aczkolwiek wyrozumiała gospodyni ­– pani Hill, chodząca z głową w chmurach pokojówka Sara oraz tajemniczy służący James, którego pojawienie się w Longbourn diametralnie zmienia życie dziewczyny. Czy na przeszkodzie rodzącego się uczucia staną tylko duma, uprzedzenie i status społeczny?Sonja Gustavsson nigdy nie była zwykłą kobietą, niezwykły był też jej testament. Jej przyjaciółki są zaskoczone zarówno jej niespodziewaną śmiercią, jak i ostatnią wolą. Czy zaryzykują i wyruszą w podróż po marzenia? Susanne, Rebecka i Maggan prowadziły dotąd spokojne życie w Sztokholmie, jednak Sonja miała co do nich zupełnie inne plany. Wykwintna restauracja w Paryżu, luksusowy hotel w Londynie i malowniczy dom na Majorce to miejsca, które po śmierci przyjaciółki stają się ich codziennością. Na kobiety czeka również miliardowy spadek, jednak najpierw muszą wykonać niełatwe zadania, które na zawsze odmienią ich życie.Współczesny Londyn. Tamiza wyrzuciła na brzeg ciało młodej dziewczyny. Jedyną wskazówką mogącą pomóc w ustaleniu jej tożsamości jest tatuaż w kształcie serca. Kim jest i dlaczego zginęła?
Janusz Kiszka i Natalie Kershaw ruszają w ślad za mordercą. On – znana postać wśród londyńskiej Polonii, chojrak i niespełniony intelektualista, z solidarnościową przeszłością. Ona­­ – młoda i ambitna pani detektyw. I choć pochodzą z dwóch różnych światów, muszą zjednoczyć siły, żeby złapać mordercę.
Londyn staje się areną śmiertelnej gry, której stawką jest ludzkie życie. Morderca czai się tuż za rogiem. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Czy jednak nie jest za późno, by ocalić kolejną dziewczynę?Telewizyjna adaptacja ich historii stała się przebojem, ale kim są prawdziwi Masters i Johnson? Biografia autorstwa Thomasa Maiera odkrywa sekrety pary, której niezwykłe odkrycia naukowe – oparte na obserwacji czternastu tysięcy orgazmów – wywołały rewolucję seksualną.

Mastersi zaczęli badać ludzką seksualność w czasach, kiedy uważano, że masturbacja prowadzi do impotencji, książki z biblioteki z „pornograficznymi” rysunkami genitaliów mógł wypożyczyć tylko profesor zwyczajny, a pomysł badania kobiety, eksplorowania jej fizjologii i reakcji seksualnej, brzmiał jak prosty przepis na pogrzebanie własnej kariery. Nikt nie miał dość odwagi, by wyjść poza badania królików i małp.

Jak można zauważyć, wydawcy pomyśleli o miłośnikach różnych gatunków książek. 
Ja osobiście nie mogę się doczekać. A czy Wam coś wpadło w oko?
6 komentarzy:

 1. Coś mi się wyda,e że ciekawe wydawnictwo nam powstało :). "Dworek Longbourn" muszę mieć!
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej Ostatnia wola Sonji i Toń, moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowe wydawnictwo kusi i to bardzo....

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie pierwsza pozycja:)) Bardzo, bardzo chciałabym przeczytać tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie chyba żadna z tych pozycji tak w stu procentach nie porwała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dworek Longbourn chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń