poniedziałek, 25 listopada 2013

78. Polecanki filmowe :)

Nie chciałabym pomijać na blogu filmów, jednak ostatnio zauważyłam, że ciężko mi się o nich pisze. Ciężko w tym sensie, że nie za bardzo wiem, co mam napisać. W sumie mogłabym się ograniczyć do "podobało mi się", prawda? Ale jednak chciałabym pisać troszkę więcej i mam nadzieję, że się uda :)

Jesień mamy już pełną gębą, za parę chwil możemy mieć zimę. To wymarzony czas na czytanie, prawda? A także znakomita okazja by dla odmiany obejrzeć jakiś film. Dzisiaj chciałabym Wam polecić dwa obrazy :)

"Spacer w chmurach" (1995 reż.Alfonso Arau) z Keanu Reeves i Aitaną Sanchez - Gijon to jeden z tych filmow, które mogę oglądać bez końca. Swoim ciepłem topi najgorszą chandrę. Myślę, że większość z Was go zna, ale mimo to napiszę o nim kilka słów. Obraz opowiada o Paulu Suttonie, który po zakończeniu drugiej wojny światowej pracuje jako obwoźny sprzedawca czekoladek. Podczas jednej z podróży służbowych poznaje tajemniczą i smutną Victorię. Okazuje się, że dziewczyna zaszła w ciążę jednym z wykładowców i teraz boi się wrócić do domu i rodziny. Paul proponuje, że poda się za jej męża, a następnie zniknie z jej życia. Victoria zabiera go do rodzinnej winnicy, Las Nubes. Niespodziewanie młodzi zakochują się w sobie, ale na Paula w domu czeka żona...

Film jest piękny. To zasługa ciepłego, domowego klimatu, wspaniałych zdjęć, pięknych krajobrazów Kalifornii i niebanalnej historii miłosnej. Dużym atutem dla mnie jest charakterystyka tradycyjnej meksykańskiej rodziny i interesujący rytuał towarzyszący winobraniu...

"Zaginiona" z Amandą Sayfried nie zbiera wysokich not wśród kino maniaków. Mnie jednak ten film przypadł do gustu, gdyż jest to thriller z bardzo szybką i dynamiczną akcją. 

Rok temu Jill została porwana i uwięziona przez psychopatę. Cudem uratowała się z jego rąk, ale przypłaciła to ciężkim załamaniem. Gdy siostra Jill znika z domu, dziewczyna wie, że porywacz wrócił i ponieważ jej nie zastał, zabrał Molly. Problem w tym, że policja uważa, że Jill wymyśliła swoje porwanie. Nie zamierzają szukać jej siostry. Aby uratować Molly, Jill musi podjąć bardzo niebezpieczną grę z mordercą i wrócić tam, skąd mu uciekła...

Film emocjonujący, dynamiczny, z dreszczykiem. Nie za dużym dreszczykiem, niestety, ale zawsze coś :)
Rozczarowało mnie zakończenie, ale to już musicie obejrzeć i ocenić sami. nie mogę zdradzić zbyt wiele :)
Bardzo fajna gra Amandy Sayfried, lubię tę aktorkę odkąd oglądałam Weronikę Mars (mój ulubiony serial) gdzie grała Lily :) 

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam Keanu Reeves, dlatego choćby ze względu na Niego skuszę się na film, choć po Twojej recenzji widzę, że będę zadowolna

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest Keanu, jest listopad, czyli następny oglądamy "Słodki listopad". Film może do najlżejszych nie należy, ale obejrzeć warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć, chyba tego nie widziałam...

   Usuń
 3. "Spacer w chmurach" miałam okazję oglądać. i podobał mi się. A ten drugi jeszcze przede mną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spacer w Chmurach to takie moje klimaty... Meksyk, winnice... słonce :) Zwłaszcza w zimie ciągnie mnie do takich filmów :)

   Usuń
 4. Spacer w Chmurach bym chciała obejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. zaginiona oglądałam dość ciekawa i wciągająca pozycja;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie na MK Czytuje

  OdpowiedzUsuń