czwartek, 8 października 2015

257. Milenkowe Czytanie: Ewa Nowak ROK Z KOCICĄ IZABELĄ

Dom, w którym mieszkają zwierzęta nie może być nudny. Poznajcie Zuzię, jej rodziców i kocicę Izabelę. Ten rok będzie dla nich naprawdę wyjątkowy :)

W niewielkim domku z ogródkiem mieszka Zuzia wraz z rodzicami i ukochaną kotką, Izabelą. Dni dziewczynki upływają na nieustannej zabawie ze zwierzakiem. Pewnego dnia Izabela znika. A kiedy wraca - wywraca życie całej rodzinki do góry nogami. Czy domyślacie się, dlaczego? 

Rok z kocicą Izabelą autorstwa Ewy Nowak stanowi część serii "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont. Książeczki z tej serii służą wspieraniu nauki czytania u najmłodszych i są skierowane przede wszystkim dla dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Program "Czytam sobie" obejmuje trzy poziomy nauki czytania: "Składam słowa", "Składam zdania" oraz "Połykam strony". Rok z kocicą Izabelą wchodzi w zakres trzeciego poziomu, dzięki czemu utrzymujemy fajną, niewielką książeczkę, z dużą czcionką. Z taką książeczką czytanie jest czystą przyjemnością. 

Książeczka Ewy Nowak do dwanaście niedługich rozdziałów, każdy rozdział przypada na jeden miesiąc spędzony z kocicą Izabelą. To ciepła i sympatyczna opowieść, która pokazuje dziecku, czym jest miłość do zwierząt, empatia, współczucie, ale również odpowiedzialność i troska. To również doskonała okazja, by wytłumaczyć dziecku, skąd się biorą małe zwierzaki i jak wygląda ich dzieciństwo. Sama historia jest niezwykle przyjazna i wzruszająca, również dla rodziców.

Rok z kocicą Izabelą to książka, która posiada dużą i wyraźną czcionkę, dzięki której czytanie nie sprawia kłopotów mniejszym dzieciom. Czarno-białe ilustracje nie dominują treści, a tylko delikatnie ją uzupełniają, dzięki czemu książeczka wydaje się bardziej "dorosła". Trudniejsze słowa zostały zaznaczone gwiazdką i umieszczone w specjalnym, krótkim słowniczku objaśniającym ich sens. Na końcu znajdziemy także kilka sympatycznych naklejek związanych z treścią książki oraz ... dyplom dla małego czytelnika. 

Polecamy, bardzo fajny pomysł! Bardzo fajna lektura!
6 komentarzy:

 1. W książkach dla dzieci zawsze bardziej podobają mi się ilustracje niż same bajki.
  Ta wygląda ciekawie :)
  http://jejwysokoscksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam pojęcia, że Ewa Nowak pisze też książki przeznaczone dla młodszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Są koty i ja już jestem kupiona. Totalnie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka raczej mnie nie zainteresowała :) Ale ilustracje ładne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam serię tych książek - nie dość, że opowieści przekazują istotne treści, to jeszcze sama szata graficzna zachwyca. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna książeczka, przeczytałam z przyjemnością :)
  M.

  OdpowiedzUsuń