poniedziałek, 18 sierpnia 2014

153. Magdalena Binkowska, Anna Wilska EUROPA NA WAKACJE


Jeśli wybieracie się w podróż po Europie, mam dla Was wspaniałą propozycję. Dzisiaj przedstawiam recenzję nieco innej książeczki: przewodnika turystycznego.

Z pewnością wojaże po Europie są marzeniem niejednego z nas. Jeszcze nigdy nie były one tak łatwe, jak teraz, kiedy granice pozostają otwarte i bez problemu można poruszać się pomiędzy poszczególnymi państwami Unii. Zanim jednak wyruszy się w wymarzoną podróż, warto przygotować się i zaplanować starannie wyprawę, by nie ominąć żadnej atrakcji turystycznej.

Przewodnik Europa na wakacje jest stosunkowo niewielką książeczką, która nie zajmie wiele miejsca w walizce, czy plecaku, więc można ją mieć zawsze przy sobie i zasięgnąć z niej informacji o miejscu, które się zwiedza. Można również planować podróż właśnie z tym przewodnikiem, gdyż przedstawia on najbardziej wyjątkowe zabytki i miejsca. Nie brakuje w nim pięknych zdjęć, pomocnych mapek i wartych przeczytania ciekawostek. Na szczególną uwagę zasługuje wyszczególniony na czerwono dział poloniki, w których można znaleźć informację o miejscach, które nawiązują do naszego pięknego kraju i wybitnych rodaków.

Autorki przewodnika uwzględniły fakt, że każdy z nas jest innym podróżnikiem i cieszą nad różne atrakcje. Nie brakuje w nim więc wycieczek po dynamicznych metropoliach, jak i spokojnych zielonych zakątkach. Amatorzy zabytków mogą poczytać o starych miasteczkach i twierdzach, a zapaleni plażowicze o kurortach nadmorskich. Nie zapomniano także o kościołach, sanktuariach, katedrach, czy cerkwiach... Cieszy równowaga pomiędzy ważnymi informacjami, a pięknymi fotografiami. Dzięki nim, aż przyjemnie wziąć książeczkę do ręki!

Przewodnik Europa na Wakacje jest również świetną propozycją dla osób, które podróży nie planują, ale lubią o ciekawych miejscach poczytać. Dzięki niemu wiem między innymi, jak wygląda słynny balkon, pod którym Romeo wzdychał do Julii...
12 komentarzy:

 1. To coś dla mnie, bo lubię wcześniej wyszukiwać miejsca które chcę zobaczyć w danym rejonie i lubię też prędzej choć trochę się czegoś o nich dowiedzieć.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także, bo inaczej sobie pluję w brodę potem, że nie widziałam :)

   Usuń
 2. Nie spodziewałam się tak wiele po tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ogromną chęcią zapoznam się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może gdybym gdzieś wyjeżdżała na wakacje, na wycieczkę po Europie, to bym zobaczyła, co to za książka.
  Ale niestety nigdzie się nie wybieram.

  Zapraszam do mnie na nowe wyzwanie: Stare, dobre czasy!
  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O no proszzzzzzzzzzz....co prawda, ja już w tym roku wyeuropowałam się na 4 dni:), ale w przyszłym...kto wie?:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się, że książka jest niewielkich rozmiarów, często nie biorę właśnie niektórych tytułów do torebki, bo są zbyt ciężkie i nieporęczne. Zdecydowanie mieć muszę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jej wielki atut :) Nie jest ani ciężka, a jednak fajnie wydana, nie taka co się rozleci od oglądania :P

   Usuń