wtorek, 29 marca 2016

292. Milenkowe Czytanie Barbara Wicher FIGA NA WAKACJACH

Figa to ruda, zadziorna kotka. Jest ciekawa świata, ale równocześnie uwielbia przytulne mieszkanko swoich opiekunów. Figa nie lubi także zostawać sama, a rodzina, u której mieszka właśnie planuje wyjazd na wakacje. Co z tego wyniknie?

Figa nie lubi zostawać sama, ale pani Olgi, z którą rodzina zostawia ją pod swoją nieobecność, też nie darzy sympatią. I robi wszystko, by opiekunkę do siebie zniechęcić na całej linii: skacze jej na plecy, a nawet pozostawia różne przeróżne niespodzianki, niekoniecznie ładnie pachnące. Rodzina Figi planuje wakacje, gdy niespodziewanie pani Olga łamie nogę. Figa jest najszczęśliwsza pod słońcem, wszak skoro nie ma opiekunki to wakacje trzeba odwołać. Kotka nie podejrzewa jaką niespodziankę szykuje dla niej rodzinka!

Figa na wakacjach to krótka i wesoła historia pewnej zapobiegliwej kotki, która niechętnym okiem patrzy na nieobecność swoich opiekunów i wakacje, na które się wybierają? Przecież w mieszkaniu jest tak wspaniale i ciekawie, tyle kątów do zbadania, tyle półek do zdobycia, na co komu wakacje? A jednak Figa pojedzie na swoje pierwsze wakacje i nie przebiegną one ani zgodnie z przewidywaniami kotki, ani jej opiekunów. 

Figa na wakacjach to pozycja będąca częścią serii Duże Litery Wydawnictwa Skrzat. Chociaż wydawca rekomenduję te książeczkę dla dzieci w kategorii wiekowej 5 do 8 lat, swobodnie mogą po nią sięgnąć młodsze dzieci, szczególnie te, które uwielbiają zabawne historie o zwierzętach. Podobnie, jak inne książeczki z tej serii, Figa odznacza się dużą i wyraźną czcionką oraz czytelnym układem stron. Opowieść została podzielona na niedługie rozdziały, co ułatwi czytanie w przypadku tych dzieci, które nie są w stanie skupić się na dłuższą chwilkę. Nie zabrakło tutaj również barwnych i radosnych ilustracji, które świetnie obrazują perypetie i charakterek Figi. Na niektórych stronach obrazki są mniejsze, a na innych zajmują całe dwie stronice :)

Książeczki z tej serii są niezwykle poręczne, są niewielkich rozmiarów i swobodnie mieszczą się do torebki lub do plecaka przedszkolaka. W naszym wypadku to prawdziwe koło ratunkowe, gdy jedziemy gdzieś pociągiem, albo potrzebujemy lektury podczas oczekiwania w poczekalni  czy na stacji kolejowej. Sama historia zawarta w książeczce o Fidze jest bardzo ciepła, a zarazem zabawna. To także doskonała sposobność, aby wytłumaczyć dziecku, co dzieje się ze zwierzakami, gdy jedziemy na wakacje, że mogą bardzo tęsknić, że potrzebują opieki lub trzeba zapewnić im odpowiednie warunki i zabrać ze sobą, ponieważ jesteśmy za nie odpowiedzialni :) A na końcu znajdziecie coś na kształt quizu z pytaniami na temat kotów! Polecamy!!

ISBN: 978-83-7915-320-6
Format: 143x190 mm
Objętość: 64 str.
Oprawa: miękka klejona
Pierwsze wydanie: 20154 komentarze:

  1. Świetna książeczka, w sam raz dla moich córek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę polecać zatem :) Superowa książeczka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam jeszcze przyjemności poznać Figi, ale chętnie to nadrobię. :)

    OdpowiedzUsuń