niedziela, 19 lipca 2015

238. Agata Przybyłek NIE ZMIENIŁ SIĘ TYLKO BLOND

Koniec miłości może zaowocować smutkiem, łzami a nawet załamaniem. Może również zaowocować powieścią, jak w przypadku Agaty Przybyłek. Nad wyraz pogodną powieścią, dodam. 

Iwonka, 37-letnia blond pisarka, żona, pełnoetatowa mama czwórki dzieci. Kiedy dowiaduje się, że mąż - właściciel salonu z ekskluzywną bielizną - zdradza ją z jedną ze swych stałych klientek, jej życie staje na głowie. Iwonka decyduje się zmienić całe dotychczasowe życie. Jak się okazuje to dopiero początek niespodzianek, jakie szykuje dla niej los...

Tytuł powieści Agaty Przybyłek doskonale obrazuje przemiany, jakie zachodzą w życiu głównej bohaterki. Wydarzenia, które dla większości z nas mogłyby stać się przyczyną potężnego załamania nerwowego, nie kładą Iwonki na łopatki. Kobiety dotykają coraz to nowsze wyzwania, a ona podchodzi do nich z niegasnącym humorem. I choć wielu z nas bohaterka powieści Agaty Przybyłek okaże się infantylna i naiwna, nie sposób jej nie polubić. Bo jak to tak nie polubić wiecznie uśmiechniętej Iwonki, której problemy zwalają się na głowę częściej niż TVN emituje reklamy? ;)

Nie zmienił się tylko blond Agaty Przybyłek ukazuje nam świat z optymistycznej strony i udowadnia, że nawet sytuacje skomplikowane i trudne pozostawiają nam miejsce na humor i uśmiech. I nawet jeśli dojdziemy do wniosku, że w codziennym życiu aż tak kolorowo to nie ma, cóż nam to szkodzi cieszyć się lekturą? Historia stworzona przez Agatę Przybyłek jest pełną humoru i optymizmu, idealną by zrelaksować się, zapomnieć na chwilę o codziennych troskach i poprawić sobie nastrój. 

Autorka posługuje się zgrabnym, lekkim piórem, jakby stworzonym do powieści, jakie kobiety lubią czytać w wolnych chwilach. Bo należy podkreślić, że Nie zmienił się tylko blond jest klasycznym przykładem prozy kobiecej, rozrywkowej. Powieść jest nie tylko debiutem autorki, ale również i wydawnictwa Czwarta Strona, które zdecydowało się wyjść do czytelnika z książkami serii "Z babeczką". Czy kolejne tomy tej serii okażą się równie wesołe i miłe? Wysokie noty, jakie ta konkretna powieść zbiera, jak już również zainteresowanie jej lekturą jest dowodem na to, że powieści takie jak Nie zmienił się tylko blond wciąż są nam potrzebne, dla rozluźnienia, dla oderwania się od stresów i zmartwień, po prostu dla zabawy. Niesie uśmiech, czasem wzbudza niekontrolowane parsknięcie śmiechem (uwaga, w komunikacji publicznej można wzbudzić nie lada zainteresowanie, ocierając brodę :)) ), bawi. Czego chcieć więcej? Żeby nie było zbyt słodko, wspomnę o kilku literówkach i przewidywalności historii Iwonki. Niemniej pamiętajcie, że w tym wypadku Iwonka jest naszym Kopciuszkiem, a my lubimy kiedy Kopciuszki otrzymują od swoich twórców "... i żyli długo i szczęśliwie". Przynajmniej w tego typu książkach, prawda? ;)

A na koniec pozwolę sobie zamieścić wyniki konkursu facebookowego, organizowanego wraz z wydawnictwem Czwarta strona :)

Egzemplarz powieści Nie zmienił się tylko blond otrzymuje Edyta Chmura :)
Proszę o kontakt na facebooku :)

Za egzemplarze do recenzji i na konkurs dziękuję:
21 komentarzy:

 1. Gdy tak czytam recenzje tej powieści widzę, że to lektura dla mnie :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy potrzebne mi będzie rozluźnienie i poprawa humoru, chętnie sięgnę po tę książkę, a że śmiać się lubię, więc bardzo mnie cieszą wyniki konkursu :) Bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę na pewno przeczytam, w końcu szczęśliwie udało mi się ją wygrać w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Proza kobieca bardzo często do mnie trafia i wzbudza wiele refleksji. Z chęcią więc przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. To taka radosna i urocza książka, że nie sposób jej nie polubić. No chyba, że ktoś będzie na siłę dorabiał ideologię ;)
  Świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w tego typu książkach ideologia nie potrzebna :)

   Usuń
  2. Myślę, że w tego typu książkach ideologia nie potrzebna :)

   Usuń
 6. Pewnie kiedyś przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z lepszych powieści komediowych, jakie miałam ostatnio okazję czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? A ja tak lubię się śmiać :)

   Usuń
 8. Muszę zabrać się za tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna książka, wprawdzie jestem dopiero w połowie no dobra, prawie przy końcu, jestem zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś do nas doszła. Postanowiłyśmy kupić na próbę. Zobaczę, jak mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń