piątek, 3 lipca 2015

236. Milenkowe Czytanie: Katarzyna Zychla ZWIERZAKI ROZRABIAKI

Pogoda za oknem zachwyca, a my staramy się korzystać z jej dobrodziejstw. Nie może jednak zabraknąć czasu na lekturę. Dziś kilka słów o książeczce, która towarzyszyła nam w plenerowym czytaniu. 

Zwierzaki rozrabiaki są idealną pozycją dla dzieci, którym od czasu do czasu zdarza się coś zbroić. Wesołe zwierzaki przecież też rozrabiają, naturalnie niespecjalnie, ale zdarza im się nie posłuchać mamy i zrobić coś zupełnie po swojemu. Skutki są różne, ale na szczęście wszystko kończy się dobrze. Zwierzakom rozrabiakom pozostaje nauka wyniesiona z ciekawej przygody, dzięki której dowiadują się, że należy słuchać rodziców!

Na kartach książeczki Katarzyny Zychli poznajemy galerię barwnych i wesołych postaci, oczywiście zwierzęcych. Wraz z kotem Niemiołkiem, nietoperzem Frankiem, owieczką Haneczką  i innymi rozrabiającymi zwierzakami przeżyjemy wiele ciekawych przygód. 

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę po wzięciu książeczki do ręki, było jej piękne wydanie, zresztą muszę przyznać, że tego dnia dostałyśmy dwie książeczki wydawnictwa Skrzat i obydwóm towarzyszyło to samo doznanie. Zwierzaki rozrabiaki posiadają twardą, solidną okładkę utrzymaną w wiosennych kolorach. Również w środku książka prezentuje się bardzo miło i porządnie. Posiada śnieżnobiałe strony, jest ozdobiona bardzo ładnymi ilustracjami, każdy rozdział zdobią detale w innym kolorze, a czcionka jest bardzo duża i wyraźna. Z pewnością ta książeczka sprawdzi się przy pierwszych lekturach dziecka. 

Zarówno mnie jak i Milenkę zachwyciła również treść książeczki. W książeczce znajduje się czternaście opowieści, a każda poświęcona jest innemu zwierzaczkowi i przygodzie, jaka mu się przytrafiła. Opowiadania nie są bardzo długie, ich treść jest prosta i klarowna, zatem idealna dla maluszków. Zwierzaki rozrabiaki broją, psocą, często nie słuchają rad swoich rodziców, w efekcie czego przekonują się, że nie każda zabawa jest bezpieczna, a nieposłuszeństwo względem starszych może zakończyć się nieprzyjemnie. W historii o zwierzakach rozrabiakach na szczęście wszystko kończy się dobrze, ale na przykładzie tych bajeczek możemy wytłumaczyć dzieciom, jak kończą się niektóre psoty. 


Zwierzaki rozrabiaki stanowią część serii "Bajki o zwierzętach", pozytywne wrażenia, jakie towarzyszyło nam lekturze sprawia, że chętnie sięgniemy po pozostałe bajki z tej serii. To naprawdę wartościowa, ciepła i przyjemna w odbiorze książeczka, idealna do dziecięcej poduszki i nie tylko.
A tak się u nas czyta w plenerze :)Zwierzaki rozrabiaki 
SBN: 978-83-7915-158-5
Format: 165 x 240 mm
Objętość: 104 str.
Oprawa: twarda


http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=start9 komentarzy:

 1. Fajna ta seria. Będę ją polecać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książeczka dla mojego synka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa seria dla maluchów :)) Niestety już nie dla mojej córci :) ale w rodzinie jest kilka maluszków, dlatego chętnie polecę :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,to książka raczej dla maluszków, choć samodzielnie czytajace dzieci też się ucieszą :))

   Usuń
 4. Śliczna! Kupię sobie, bo te o Maksie mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 5. brat już za duży na takie bajki, ale polecę kuzynce ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książeczka z pięknymi ilustracjami ;)
  http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń