wtorek, 24 kwietnia 2018

262. Milenkowe Czytanie Bing. Nowa kolekcja bajek

Bing. Nowa kolekcja bajek to barwna propozycja dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont. Książeczka wydaje mi się odpowiednia dla dzieci w wieku od dwóch do czterech lat, ale Milenka zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Być może dlatego, że to jej pierwsze książkowe spotkanie z sympatycznym króliczkiem Bingiem, a może po prostu dała się porwać kolorowemu wydaniu? Bo jest ono naprawdę piękne, trzeba to przyznać :)

W książeczce znajdują się cztery opowiadania, a w każdym z nich Bing przeżywa ciekawe przygody. Są one dla małego króliczka, a tym samym również dla młodego czytelnika, źródłem doświadczeń i wiedzy o otaczającym świecie. I tak: dzieci dowiadują się, że podczas karmienia kaczek trzeba zachować ciszę, aby ich nie wystraszyć, przejrzałego banana wcale nie trzeba wyrzucić, bo przyrządzi się z niego pyszny koktajl, a chory przyjaciel potrzebuje troskliwej opieki. Każda historyjka jest bardzo ciepła i przyjazna. Trochę szkoda, że tych opowiadań jest tylko cztery, ale w przypadku młodszych dzieci pewnie taka ilość okaże się wystarczająca.

Duże, kolorowe ilustracje przeważają w tej książeczce nad treścią. Jest ona naprawdę oszczędna, przez co spodoba się najmłodszym. Ale kiedy już występuje, czcionka jest naprawdę wielka i wyraźna. Bardzo dobra przy pierwszym kontakcie z literami i przy wprawianiu się w czytaniu. Ciepła, optymistyczna bajka spodoba się nie tylko dzieciakom, ale i ich rodzicom. Milenka poleca – obecnie nie ma u nas dnia bez Binga i Suli :)

4 komentarze:

 1. Bardzo kolorowa :) I ta duża czcionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo duza. Wiesz ma to plusy i minusy. Na wieczorne czutanie dla Mili to mało 😂

   Usuń
 2. Maluchom spodoba się na pewno :-)

  OdpowiedzUsuń