poniedziałek, 7 grudnia 2015

270. Milenkowe Czytanie Ewa Stadtmuller NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIEŚCI POD CHOINKĘ

Święta to czas magiczny, wprowadźmy dzieci w ich klimat z pięknymi opowieściami Ewy Stadtmüller.

Niezwykły jest okres świąt Bożego Narodzenia, jak również samych przygotowań do Gwiazdki. To czas, kiedy spełniają się marzenia i dzieją wspaniałe rzeczy. A jakie? Takie jak na kartach zbioru opowiadań Ewy Stadtmüller "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę". Zabłąkana papużka stanie się najpiękniejszym prezentem dla samotnej kobiety, porzucony kundelek zyska nowy dom, a małe dziewczynki będą cieszyć się snem w nowym, cieplutkim łóżeczku pod pościelą w złote gwiazdki. 

Książeczka zawiera sześć niedługich opowiadań utrzymanych w klimacie świątecznych przygotowań. Wszystkie opowieści są niezwykle wzruszające i ciepłe, tchnie z nich rodzinną atmosferą i miłością. Pozytywne wartości, jakimi przesiąknięte są wszystkie historie sprawiają, że warto zaprezentować je zarówno maluszkom, jak i troszkę starszym dzieciom. Empatia, współczucie, rodzinne więzi i wspomnienia, a także dobro w czystej postaci - właśnie tego dostarczają opowiadania Ewy Stadtmüller. Nie ukrywam, że kiedy czytałam je Milence, łamał mi się głos i zwilgotniały oczy...

Nie mniejszy zachwyt wzbudziła we mnie oprawa tej książki. Wydawnictwo Skrzat przyzwyczaiło mnie już do pięknych wydań swoich książek, wielobarwnych, starannych, takich, że aż chce się je brać w ręce. Najpiękniejsze opowieści pod choinkę prezentują się naprawdę ładnie. Twarda, lakierowana okładka otulona zimową aurą, piękne wykończenie każdej strony z wykorzystaniem typowo świątecznych motywów. Przy tej książeczce naprawdę można poczuć święta, zatem to idealny pomysł na prezent gwiazdkowy! Czcionka w książeczce jest duża i bardzo wyraźna, nawet moja czterolatka już swobodnie podczytuje opowieści zawarte w zbiorze :)

Ilustracje uzupełniające opowiadania zostały stworzone przez Kazimierza Wasilewskiego. To piękne, barwne i bardzo klimatyczne obrazki, które doskonale oddają nastrój Gwiazdki i idealnie pasują do tych uroczych historyjek. Podsumowując, warto w każdym aspekcie. Wartościowa treść, sympatyczne wykonanie, lekkie historyjki z fajnym przesłaniem, a do tego wspaniała oprawa graficzna. Polecamy gorąco!


ISBN: 978-83-7915-303-9
Format: 165x240 mm
Objętość: 48 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 20155 komentarzy:

 1. Piękne ilustracje. Mam ochotę samej sobie kupić tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna książeczka :). Właśnie poszukuję jakiejś dla synka opowiadającej o świętach, może skuszę się więc na ten tytuł :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieckiem juz aż takim nie jestem, ale chyba sięgnę. Tak dla zasady, by lepiej poczuć "Ducha Świąt" :D
  Pozdrawiam =)
  http://czytam-pisze-recenzuje-polecam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieckiem juz aż takim nie jestem, ale chyba sięgnę. Tak dla zasady, by lepiej poczuć "Ducha Świąt" :D
  Pozdrawiam =)
  http://czytam-pisze-recenzuje-polecam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje. Książeczkę pewnie kupię w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń