sobota, 5 grudnia 2015

269. Jason F. Wright SZCZĘŚCIE DO WZIĘCIA

Wzruszająca książka, która zapoczątkowała najpiękniejszą akcję charytatywną w historii Ameryki!

 Hope jest młodą i bardzo ambitną dziennikarką. Tworzy swoje teksty z prawdziwą pasją, wierząc, że pewnego dnia jej talent zostanie doceniony, a ona sama otrzyma szansę pisania naprawdę ważnych rzeczy. Tymczasem potrzebuje czegoś mocnego i ciekawego, co przyniesie jej prawdziwą sławę i pomoże osiągnąć cel. Kiedy dowiaduje się o niezwykłym zjawisku świątecznych podarunków, jakie otrzymują ludzie w potrzebie, postanawia rozwiązać ich tajemnicę i napisać o tym wspaniały reportaż. 

Prowadząc swoje małe śledztwo, Hope przekona się, że darowane dobro powraca. Pozna wspaniałych ludzi i zrozumie, że dla własnych celów nie można wykorzystywać zaufania innych.

Grudniowe dni nastrajają nas około świątecznie, im bliżej Gwiazdki tym częściej słyszymy świąteczne utwory, nabieramy ochoty na świąteczne komedie i uśmiechamy się na widok postaci w czerwonym kubraku, z długą białą brodą... Powieść Szczęście do wzięcia jest świetnym sposobem, aby wprowadzić się w ten wyjątkowy nastrój. Chociaż książka nie jest wyłącznie o świętach, to jednak pojawia się w niej tyle świątecznych motywów i ma tak świątecznie cudowny klimat, że nie sposób tego zbagatelizować! A przy tym niesie tyle dobrych, pozytywnych wartości!

Najważniejsze przesłanie tej powieści brzmi: warto pomagać, nawet drobny gest wystarczy, aby zmienić świat i nas samych na lepsze. Pomagać oczywiście powinno się przez okrągły rok, ale okres Bożego Narodzenia jest dla wielu osób szczególnie trudny. To wtedy najbardziej odczuwa się samotność, wyobcowanie, biedę. W powieści Jasona F. Wrighta spotykamy się z intrygującą tradycją, która pozwala ludziom dzielić się z innymi tym co mają i ... swoim szczęściem, radością. To chlubna i bardzo wzruszająca idea, podobnie jak i cała książka. 

Szczęście do wzięcia do krótka, ale bardzo nastrojowa książeczka. Swoim klimatem przypomina gwiazdkowe filmy familijne, te w których dobro zawsze zwycięża, a bohaterowie uświadamiają sobie, które wartości naprawdę się liczą. Jest nasycona ciepłem, dostarcza silnych wzruszeń, można przy niej uronić łezkę, albo dwie. A co najważniejsze: przywraca wiarę w człowieka. Polecam Wam do miłego czytania i krótkiej refleksji. A także przypominam o akcji charytatywnej, jaką przy okazji premiery książki zapoczątkowało Wydawnictwo WAM. Akcja

Za egzemplarz dziękuję: 
5 komentarzy:

 1. Piękne przesłanie ma ta książka. Mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie wzruszająca historia. Jedna z najpiękniejszych książek jakie ostatnio czytałam;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć!
  Dzisiaj na blogu dyskusja MOLE CZYTAJĄ: Dlaczego czytamy/nie czytamy kryminały i thrillery? Z gościnnym udziałem REMIGIUSZA MROZA, Vega Czyta i Kasjeusza. Zapraszam do wypowiedzenia się!
  LINK: http://artemis-shelf.blogspot.com/2015/12/mole-czytaja-kryminay-i-thrillery-z.html

  Pozdrawiam,
  Artemis

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele dobrego przeczytałam o tej książce, więc na pewno sięgnę po nią, jeśli nadarzy się taka okazja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemna książka ;)

  OdpowiedzUsuń