czwartek, 20 czerwca 2013

23. Tanya Valko ARABSKA CÓRKA

Nie da się zaprzeczyć, że po przeczytaniu Arabskiej żony byłam bardzo zainteresowana losami bohaterek książek Tanyi Valko i że z niecierpliwością wypatrywałam na bibliotecznej półce dalszych części tej sagi.
Nie było to proste, gdyż seria "Arabska..." jest w naszej bibliotece bardzo oblegana i nieomal trzeba się po nią ustawiać w kolejce... Na szczęście Pani  z biblioteki zna moją fascynację książkami i popchnęła mnie na początek kolejki :) Mogłam cieszyć się lekturą Arabskiej Córki ;)

Stwierdzam z prawdziwą przyjemnością, że warto było poczekać tych kilka tygodni. Druga część serii jest bardzo ciekawa i wciągająca. Tym razem autorka pochyla się nad losami Miriam - Marysi, czyli starszej córki znanej nam z Arabskiej żony Doroty. Razem z Marysią przeżywamy zaginięcie jej matki, wyjazd z rodziną ojca do Ghany, okres dojrzewania. Ta książka obfituje w naprawdę wiele dramatycznych wydarzeń, wciąż się coś dzieje i nie sposób ją odłożyć...Z niecierpliwością czekam na kolejną część... (muszę "odstać" swoje w bibliotecznej kolejce)
Moja ocena 10/10

merlin.pl7 komentarzy:

 1. czasami mnie przeraża to, co dzieje się w tamtej części świata i powiem szczerze, że nie zawsze potrafię zrozumieć co pcha kobiety z pozostałych części świata w ramiona tych mężczyzn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta, zależy na kogo się trafi. W Polsce też są różne sytuacje. Pracuję z Polką - żoną Syryjczyka. Mieszkała przez jakiś czas w Syrii i bardzo to sobie chwaliła. Z małżeństwa i męża też jest zadowolona.

   Usuń
  2. @Marta - mnie przeraża to, że większość tych kobiet nie ma bladego pojęcia o islamie i kulturze muzułmańskiej, gdy decydują się na związek z muzułmaninem. Poza tym dają sobie wiele wmówić na temat ich religii, kultury i zwyczajach, bo nie mają jak zweryfikować tych informacji. Np. dziecko, którego ojcem jest muzułmanin, automatycznie jest też muzułmaninem. W takiej sytuacji nie ma żadnego sensu chrzcić dziecka argumentując tym, że w przyszłości samo wybierze sobie, jaka wiarę będzie praktykować.
   Podobnie jest z obrzezaniem. Nie jest ono konieczne z religijnego punktu widzenia muzułmanów, a niektórzy dają sobie wmówić, że jest.
   Przykłady można mnożyć.

   Usuń
 2. Ja kombinuję jak najtaniej załatwić sobie kolejne części Arabskiej. Dotychczas przeczytałam tylko pierwszą. W "mojej" bibliotece niestety nie dysponują tymi książkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź na grupach FB gdzie się wymienia książki, może się uda ;)

   Usuń
 3. Może i ja upoluję w bibliotece...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przeczytałam już wszystkie 4 części. Każda część bardzo mnie wciągała i bardzo mi się podobała. Zobaczysz 4 część to dopiero będziesz w szoku, szczególnie końcówka...ale nic nie mówię;)
  Na allegro można kupić używane dużo taniej niż w sklepie.
  Teraz poluję na "Księżniczkę" też słyszałam, że wspaniała;)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń