sobota, 25 czerwca 2016

309. Małgorzata Rogala DOBRA MATKA

Pilnujecie swojej prywatności? A może zdarza się Wam dokumentować życie własne i rodziny fotografiami publikowanymi w serwisach społecznościowych? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po powieść kryminalną Dobra Matka autorstwa Małgorzaty Rogali!

ze strony wydawcy
W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, wkrótce w podobnych okolicznościach ginie kolejna. Obie były matkami kilkuletnich dziewczynek, obie nagminnie dzieliły się swoją prywatnością na portalach społecznościowych, obie przed śmiercią otrzymały ostrzeżenie w postaci wiadomości o treści "Bądź dobrą matką".

Śledztwo prowadzone przez Agatę Górską i Sławka Tomczyka odsłania wiele brudnych tajemnic. Równocześnie Górska będzie zmuszona zmierzyć się z własną przeszłością. 

Bez zbędnych wstępów: bardzo lubię takie kryminały, jaki stworzyła Małgorzata Rogala. To powieść od której trudno się oderwać. Spora w tym zasługa dynamicznej, dosłownie pędzącej akcji, która co rusz odsłania kolejne wydarzenia, przełomy w śledztwie i skrzętnie skrywane tajemnice. A przy tym fabuła nie jest przewidywalna, czytelnik musi trochę pogłówkować, jeśli chce a równi z policjantami odkryć, kto morduje młode matki.

W powieści bardzo subtelnie zaznaczono wątek obyczajowy. Nie zdominował on fabuły, raczej delikatnie daje znać, że policjanci chwytający niebezpiecznych przestępców też czasami mają życie osobiste. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Małgorzaty Rogali, nie miałam wcześniej okazji poznać stworzonych przez nią bohaterów, ale Agata i Sławek zrobili na mnie jak najlepsze wrażenie. Od razu poczułam do nich sympatię i z pewnością zaliczają się oni do postaci, które chce się spotykać na kartach kolejnych powieści autora. Tym bardziej, że autorka tej konkretnej powieści pod koniec robi czytelnikowi przysłowiowego "smaczka" na to, co wydarzy się wkrótce. Przy okazji pozostawiając go z mocno bijącym sercem, dodam. 

Nie sposób pominąć wagi wątku, wokół którego oscyluje Dobra matka. Współczesne czasy zdominowały komputery i sieć, a wielu ludzi za ich pośrednictwem wystawia na widok publiczny całe swoje życie. Powieść Małgorzaty Rogali to nie tylko kawał dobrej kryminalnej rozrywki, ale również przesłanie, które być może uświadomi co poniektórym, jak ważne jest to, aby chronić swą prywatność. Polecam serdecznie!


5 komentarzy:

  1. Książka zdecydowanie dla mnie. Lubię takie klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. W tych czasach trudno znaleźć człowieka, który w żaden sposób nie dzieli się swoim życiem na portalach społecznościowych. Ale przeraziłam się tą historią... chętnie poznam ją bliżej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z wielką chęcią bym przeczytała bo to zdecydowanie moje klimaty.

    OdpowiedzUsuń