poniedziałek, 9 listopada 2015

Przyłącz się do akcji Szczęście do wzięcia

Jak łatwo się domyślić, każdy czytelnik tego bloga jest mniejszym lub większym molem książkowym i uwielbia czytać. Czy potraficie wyobrazić sobie, że jesteście pozbawieni tej przyjemności? Wraz z Wydawnictwem WAM mam przyjemność zaprosić Was do wyjątkowej akcji, której celem jest pomoc wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Dzieci niewidome, z oczywistych względów, nie mogą czytać książek w taki sposób jak my i niestety nie możemy nic z tym zrobić. Często nie mają możliwości czytać nawet książek brajlowskich, ponieważ są poza ich zasięgiem finansowym! Przykładowa powieść dla młodzieży w wydaniu brajlowskim to kilka grubych tomów – koszt wyprodukowania każdego z nich to około 170 złotych, więc cała książka (jedna!) to wydatek rzędu 1000 złotych…


W jaki sposób możemy pomóc? Aż do Świąt Bożego Narodzenia odkładając (np. do słoika podobnie jak bohaterowie Szczęścia do wzięciadrobne kwoty, które zostają np. z zakupów, a następnie wpłacając je na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607). Oprócz środków zebranych przez czytelników Wydawnictwo WAM dodatkowo przekaże Ośrodkowi równowartość tej kwoty (nie mniej niż 1000 zł i nie więcej niż 5000 zł). Całość zgromadzonych w ten sposób środków zostanie wykorzystana na zakup książek brajlowskich do biblioteki Ośrodka (szczegóły akcji oraz jej regulamin dostępne na stronie http://www.deon.pl/szczesciedowziecia Strona internetowa będzie stale aktualizowana.

Przyłączcie się do akcji, zamawiając egzemplarz recenzencki tej niezwykłej książki!

 

Hope (Nadzieja) jest młodą, ambitną dziennikarką, prawdziwą dumą swojej adopcyjnej mamy. Marzy o napisaniu reportażu, który przyniesie jej wielką sławę. Zafascynowana fenomenem tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie, rozpoczyna prywatne śledztwo.

Rozwiązując zagadkę Hope przekona się, że uczynione dobro zawsze do nas wraca w najbardziej niespodziewanym momencie. Przeżyje wspaniałą przygodę – spotka cudownych ludzi i zrozumie, że dla osiągnięcia własnych celów, nigdy nie można wykorzystywać zaufania drugiej osoby.

Przepiękna, wzruszająca książka, która zainspirowała miliony Amerykanów do dzielenia z bardziej potrzebującymi. Przeczytaj i przyłącz się do wielkiej wspólnoty pomagania. Tak, aby kiedyś ktoś pomógł również Tobie...

2 komentarze:

  1. Akcja jest cudowna, sama również jestem w nią zaangażowana i mam nadzieję, że uda nam się uzbierać jak najwięcej pieniędzy dla tych dzieci;)
    Poza tym sama książka jest naprawdę magiczna;) Polecam absolutnie każdemu:)

    Książkoholiczka94

    OdpowiedzUsuń
  2. Ksiazka jest naprawdę bardzo ciepła i przyjemna ;)

    OdpowiedzUsuń