czwartek, 19 listopada 2015

266. Milenkowe czytanie Agnieszka Gadzińska LEKARSTWO NA KROWĘ I INNE OPOWIADANIA

Lekkomyślnie wypowiedziane słowa nabierają w książce Agnieszki Gadzińskiej wymiarów zaklęcia i zmieniają pewną nastolatkę w krowę... Czy istnieje lekarstwo na krowę? Okazuje się, że tak!

Jak często zdarza nam się bez zastanowienia i całkiem impulsywne "palnąć" coś i szybko tego pożałować! Zupełnie jak Lusia, która nazywając starszą siostrę krową... nie wiedzieć czemu zamieniła ją w łaciatą mućkę! A zaczęło się tak niepozornie, gdy Pola odmówiła zabawy klockami lego, a zamiast smacznej kanapki zaproponowała parówkę. Lusia poczuła się dotknięta do żywego i wypowiedziała te owocne w krowie skutki słowa! Teraz siostry ramię w ... hm... kopyto, muszą ruszyć na poszukiwanie lekarstwa, które przywróci Poli jej ludzką  postać. Czy je odnajdą? 

Książka Agnieszki Gadzińskiej zawiera trzy sympatyczne opowiadania o dzieciach i dla dzieci. Opowiadania te są dość długie, przez co idealnie sprawdzą się w przypadku przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas podstawówki. Muszę jednak zaznaczyć, że są to opowieści tak ciepłe i pełne humoru, że również dorośli będą się doskonale bawić podczas ich lektury. Czcionka książeczki jest duża i bardzo wyraźna, więc idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci rozpoczynających swą przygodę z czytaniem. 

Jakie opowieści czekają na najmłodszych w książeczce Lekarstwo na krowę i inne opowiadania? Poza przygodami dwóch sióstr mamy okazję poznać Lenę i Kalafiora, którzy wybierają się na nocną przechadzkę po ogrodzie, w czasie której chłopiec chce udowodnić, że niczego się nie boi, a już najmniej upiorów. Niespodziewanie dzieci spotykają w ogrodzie różne postaci, które... chcą straszyć, ale nie potrafią. Ale co zrobić z czarownicą Jagodą, która nie dość, że wciąż gubi różdżkę to jeszcze ma alergię na koty? Z niemałym problemem zmagają się także Plomba i diabeł Szczepan, bohaterowie trzeciej opowieści. Otóż, nie są oni zadowoleni z tego, jacy chcą i za wszelką cenę chcą to zmienić. Z jakim  skutkiem?

Opowiadania Agnieszki Gadzińskiej są niezwykle ciepłe i barwne, a dodatkowego kolorytu nadają im wspaniałe, zabawne ilustracje Artura Gulewicza. Chociaż historyjki są nieprawdopodobne, wręcz bajkowe, zawierają ważne i wartościowe przekazy, które warto przyswoić dzieciom. Warto przecież pokazać maluchowi, jak ważne jest w życiu towarzystwo drugiego człowieka - choćby młodszej siostry, która irytuje i zawraca głowę, ale kocha i jest gotowa nieść pomoc. Z opowiadań wyłania się  również obraz przyjaźni, akceptacji samego siebie i odwagi. To ważne zagadnienia, pokazane z humorem, przedstawione lekkim językiem, odpowiednim dla małego dziecka. Lekarstwo na krowę i inne opowiadania to sympatyczna, a zarazem wartościowa pozycja dla całej rodziny. Polecam!


ISBN: 978-83-7915-274-2
Format: 200x270 mm
Objętość: 80 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2015
Do kupienia: Tutaj

6 komentarzy:

 1. Ilustracje są przepiękne z tego co widzę. Fajna książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki tego wydawnictwa. Tej jeszcze nie mam, więc mam co nadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie opowiadania, więc z przyjemnością sprezentowałabym tę książeczkę mojemu Jasiowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Lekarstwo na krowę", o którym to wspominasz na wstępie, brzmi naprawdę przezabawnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale nietypowy tytuł książki :)
  Niestety ilustracje niezbyt do mnie przemawiają, dlatego jednak nie skuszę się na powyższą książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. No zobaczymy, może zakupię Martynce tę książkę. Tym bardziej, że uwielbia krówki ;)

  OdpowiedzUsuń