piątek, 5 grudnia 2014

Projekt Biblioteczka Małych Pacjentów

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i większość z nas przygotowuje się, by spędzić je w rodzinnym gronie. Jednak nie wszyscy spędzą święta we własnym domu, nie każdemu będzie wesoło. O kim mowa? O małych pacjentach polskich szpitali, dzieciach, które powinny ubierać choinkę, a na to miejsce spędzą święta w szpitalnych łóżkach. Z myślą o tych dzielnych małych ludziach powstała akcja Biblioteczka Małych Pacjentów organizowaną przez Zaczytanych. Dzięki niej każdy z nas może podarować książkę, która zasili półeczkę Biblioteczki Małych Pacjentów  w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Z całego serca pragnę zachęcić Was do przyłączenia się do tej akcji i wywołania uśmiechów na dziecięcych buziach. Co trzeba uczynić? Podarować książkę, która zasili Biblioteczkę Małych Pacjentów. Książka nie musi być nowa, ale powinna być w dobrym stanie. Wśród książek mogą znaleźć się bajki i wiersze dla najmłodszych, jak również powieści dla nastolatków. Na naszych półkach często zalegają książki, których nie czytamy, bajki, których nasze dzieci już nie przeglądają. Wybierzmy chociaż jedną i wyślijmy ją na adres 

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Brzegu

Poprzeczna 3
49-304 Brzeg
z dopiskiem „ Biblioteczka Małych Pacjentów”


Moi kochani czytelnicy i przyjaciele - nie wahajcie się wysłać książki, która zapewni dzieciom chwilę radości. Pamiętajcie, że dwie książki to dwie chwile radości! Pamiętajcie, że każdy może wysłać książkę :) Drodzy blogerzy, przyłączcie się do akcji i zamieszczajcie na swoich blogach informację na temat projektu. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: Biblioteczka i tutaj: Kot Nakręcacz :)

My z Milenką wybrałyśmy już dwie książeczki, jedna z nich pochodzi z biblioteczki mojej córeczki, a druga została przekazana przez Wydawnictwo M z myślą o konkursach na blogu. Z pewnością jednak i Wydawnictwo jak i czytelnicy zgodzą się ze mną, że w tym wypadku dziecięcy uśmiech jest ważniejszy :)

Do udziału w projekcie zaprasza : http://biblioteczkamalucha.pl/4 komentarze:

  1. Chętnie czegoś poszukam, bo sama z takiej biblioteczki korzystałam jak byłam teraz w szpitalu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie uszykowałam książeczki na akcję OddajMiSie organizowaną po części przez Kulturka Maialis. W takim razie podzielę to co uszykowałam i wyślę też tutaj.

    OdpowiedzUsuń